Auszeichnung in der Kategorie Innovationsführer

Wir freuen uns, Ihnen mitteilen zu können, dass die von uns verwendete Gravitationsbohrtechnologie in der 22. Fast 70 Organisationen nahmen an dem Wettbewerb teil, von denen sich 32 Organisationen für die Endrunde qualifizierten.

gryf wyroznienie

Technologia wierceń grawitacyjnych to niewątpliwie znaczaca innowacja i nowe możliwości dla budowy podziemnych instalacji kanalizacyjnych przy zastosowaniu technologii bezwykopowych. Pomysł na opracowanie tej technologii zrodził się już ponad dwadzieścia lat temu, właśnie w firmie MIDO, oferującej budowę instalacji metodami bezwykopowymi. W minionych latach MIDO było niewielką firmą, oferującą bezwykopowe instalacje, przy użyciu typowych, dostępnych na rynku rozwiązań i technologii, takich jak przeciski niesterowane, kraking statyczny i dynamiczny, wiercenia horyzontalne oraz inne. Problemem była możliwość w pełni bezwykopowego wykonywania precyzyjnych instalacji grawitacyjnych w gęsto zabudowanej infrastrukturze miejskiej. Na rynku nie było dostępności i możliwości zakupu urządzeń i technologii do realizacji budów w takich warunkach i przy takich założeniach. Problematyczne było zwłaszcza wykonanie w pełni bezwykopowo precyzyjnej instalacji pomiędzy istniejącymi, typowymi studniami kanalizacyjnymi DN 1000 czy DN 1200. Te czynniki i wymagania rynku sprawiły, że cały zespół MIDO, podjął się próby opracowania własnej technologii i urządzeń, by sprostać takim wymaganiom. W ostatnich latach schyłku minionego stulecia, powstały pierwsze projekty maszyn, przy wykorzystaniu których MIDO realizowało kolejne inwestycje. Kolejne lata to nieustające prace zespołu MIDO nad poprawą niezawodności i funkcjonalności tych urządzeń. Ostatnie lata, podczas których podjęto się współpracy MIDO z firmą TERMA, w zakresie konstruowania, produkcji i budowy maszyn budowlanych, zaowocowały znaczącą poprawą w możliwościach, skuteczności i niezawodności technologii Wierceń Grawitacyjnych. Obecnie MIDO liczy już kilka zespołów, które wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, świadczą usługi bezwykopowego montażu podziemnych instalacji grawitacyjnych na terenie całej Polski, oraz w innych krajach Europy. 

Technologia precyzyjnych przewiertów sterowanych, umożliwiająca wykonywanie precyzyjnych instalacji kanalizacyjnych, zdobywa coraz liczniejsze grono zadowolonych zleceniodawców i inwestorów. Z wybranymi opiniami na temat usług MIDO, można zapoznać się klikając na poniższą grafikę.

BANNER REFERENCJE

MIDO do chwili obecnej zrealizowało już setki instalacji przy pomocy technologii Wierceń Grawitacyjnych. O wybranych budowach można poczytać, klikając na poniższą grafikę.

banner realiacje