Wyróżnienie w kategorii Lider innowacji

Jest nam bardzo miło poinformować, że w XXII edycji konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy 2021, stosowana przez nas Technologia Wierceń Grawitacyjnych, została wyróżniona w kategorii "Lider innowacji - podkategoria średnie i duże przedsiębiorstwo". Do konkursu zgłosiło się blisko siedemdziesiąt organizacji, z czego do ścisłego finału zakwalifikowały się trzydzieści dwie organizacje.

gryf wyroznienie

Technologia wierceń grawitacyjnych to niewątpliwie znaczaca innowacja i nowe możliwości dla budowy podziemnych instalacji kanalizacyjnych przy zastosowaniu technologii bezwykopowych. Pomysł na opracowanie tej technologii zrodził się już ponad dwadzieścia lat temu, właśnie w firmie MIDO, oferującej budowę instalacji metodami bezwykopowymi. W minionych latach MIDO było niewielką firmą, oferującą bezwykopowe instalacje, przy użyciu typowych, dostępnych na rynku rozwiązań i technologii, takich jak przeciski niesterowane, kraking statyczny i dynamiczny, wiercenia horyzontalne oraz inne. Problemem była możliwość w pełni bezwykopowego wykonywania precyzyjnych instalacji grawitacyjnych w gęsto zabudowanej infrastrukturze miejskiej. Na rynku nie było dostępności i możliwości zakupu urządzeń i technologii do realizacji budów w takich warunkach i przy takich założeniach. Problematyczne było zwłaszcza wykonanie w pełni bezwykopowo precyzyjnej instalacji pomiędzy istniejącymi, typowymi studniami kanalizacyjnymi DN 1000 czy DN 1200. Te czynniki i wymagania rynku sprawiły, że cały zespół MIDO, podjął się próby opracowania własnej technologii i urządzeń, by sprostać takim wymaganiom. W ostatnich latach schyłku minionego stulecia, powstały pierwsze projekty maszyn, przy wykorzystaniu których MIDO realizowało kolejne inwestycje. Kolejne lata to nieustające prace zespołu MIDO nad poprawą niezawodności i funkcjonalności tych urządzeń. Ostatnie lata, podczas których podjęto się współpracy MIDO z firmą TERMA, w zakresie konstruowania, produkcji i budowy maszyn budowlanych, zaowocowały znaczącą poprawą w możliwościach, skuteczności i niezawodności technologii Wierceń Grawitacyjnych. Obecnie MIDO liczy już kilka zespołów, które wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, świadczą usługi bezwykopowego montażu podziemnych instalacji grawitacyjnych na terenie całej Polski, oraz w innych krajach Europy. 

Technologia precyzyjnych przewiertów sterowanych, umożliwiająca wykonywanie precyzyjnych instalacji kanalizacyjnych, zdobywa coraz liczniejsze grono zadowolonych zleceniodawców i inwestorów. Z wybranymi opiniami na temat usług MIDO, można zapoznać się klikając na poniższą grafikę.

BANNER REFERENCJE

MIDO do chwili obecnej zrealizowało już setki instalacji przy pomocy technologii Wierceń Grawitacyjnych. O wybranych budowach można poczytać, klikając na poniższą grafikę.

banner realiacje